Haber

Termal kumaşlardan uyku tulumu yapıp deprem bölgesine gönderiyorlar.

SAMSUN Olgunlaşma Enstitüsü deprem bölgesinde kullanılmak üzere termal uyku tulumu ve tulumlardan arta kalan kumaşlardan mont, yelek ve çanta üreterek bölgeye gönderiyor. Konfeksiyon Atölyesi Bölge Şefi Nurşen İşeri, “Yaklaşık 1000 tulumla ilgili çalışmamızı tamamladık. Fazla gelen kumaşları sıfır atık projesi kapsamında yelek, mont ve çanta olarak değerlendirdik.”

Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremlerin ardından Samsun’dan bölgeye takviyeler sürüyor. Samsun Olgunlaşma Enstitüsü depremzedeler için 1000 adet uyku tulumu dikti. Fazla kumaşlar mont, yelek ve çantaya dönüştürülerek bölgeye gönderildi. Yurtta yaşanan deprem felaketlerinin ardından uyku tulumu üretimine başladıklarını belirten Olgunlaşma Enstitüsü Giyim Atölyesi Başkanı Nurşen İşeri, “Tulumun kumaşını hayırsever iş adamları, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü gönderdi. ve bakanlığımız yaklaşık 1000 adet tulumla ilgili çalışmalarımızı tamamladık.Fazla kumaşlar da sıfır atık projesi kapsamında yelek.mont ve çanta şeklinde değerlendirdik.şu anda çalışmalarımız devam ediyor.bazıları Diğer kısmı da yakın zamanda deprem bölgesine gönderilecek.Her çocuğun vücuduna uygun kışlık giysiler yaptık.Tulumu yaptığımız kumaşlar termal olduğu için sıcak tutuyor.Umarım ülkemiz de en kısa zamanda “Bu da olur” bu felaketin yaralarını sar. Elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Tulumu ve kıyafetleri hem severek hem de hüzünle hazırladığını söyleyen usta eğitmen Leyla Pir, “Onları biraz soğuktan korumak ve yardımcı olmak istiyoruz. Kumaşlarımız termal sanıyoruz, o yüzden öyle düşünüyoruz” dedi. düzgün ısınacaklar. Zevkle yapıyoruz ama doğal olarak üzülüyoruz. İnşallah bir daha böyle bir felaket başımıza gelmez” diye konuştu.

Depremi yaşayan Samsunlu vatandaşlara yardım etmek istediğini söyleyen usta öğretmen Ayşe Yıldırım, “Elimizden geldikçe bir şeyler yapmak istiyoruz. İnşallah faydalı olur. Kendilerine çok üzüldük, inşallah böyle bir şey olur” dedi. bir daha başımıza felaket gelmesin. Allah hepimizin yardımcısı olsun” dedi.

ciftelerajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu