Haber

‘Böyle bir suçla yüzleşmek benim için zor’ diyen sanığa yine ağırlaştırılmış müebbet

Bursa’nın Kestel ilçesinde sokakta tanıştığı Ali Şeker’e (54) saldırarak tekme ve tokatlayarak öldürdüğü iddiasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Ferhat Saka’nın (36) cezası bozuldu. Temyiz Mahkemesi. Yeniden görülen duruşmada mahkemeye bir kez daha “Böyle bir suçla karşınızda durmak benim için zor” diyen Saka, bir kez daha ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Olay, Eylül 2020’de Ahmet Vefik Paşa Mahallesi’nde meydana geldi. Sokakta içki içip, gerçek için evine giden Ferhat Latife, tanımadığı Ali Şeker ile karşılaştı. İkili arasındaki tartışma, tartışmaya dönüştü. Latife, Şeker’e tekme ve yumruklarla saldırdı. Yere yığılan Şeker’i pantolonundan çıkardığı kemerle tekrar tekrar vuran Latife, kaçtı. Ali Şeker’in darp edildiği anlar güvenlik kamerasına yansıdı. Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Şeker, 3 gün sonra hayatını kaybetti. Polis ekipleri tarafından gözaltına alınan Latife, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Bursa 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde “kasten adam öldürme” kabahatinden yargılanan Ferhat Latife, savunmasında, “Olay olmadan önce uzun süre içki içmiştim. Yolda biri “Tam olarak ne olduğunu hatırlamıyorum. Ama bana küfür ettiğini duydum. Bu yüzden sinirlendim ve vurmaya başladım. Alkolün etkisi geçtikten sonra bunu nasıl yaptığıma inanamadım. Üzgünüm, bilerek yapmadım. Size karşı böyle bir suça rastlamak benim için zor.” Mahkeme heyeti, Ferhat Saka’yı ‘kasten adam öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. Avukatların, karar Bursa Bölge Adliye Mahkemesi (BAM) 1. Ceza Dairesi’ne taşındı.Ceza Dairesi, sanığın ceza ehliyetinin tespiti için İstanbul Adli Tıp Kurumu Gözlem İhtisas Dairesi’ne sevk edildiği gerekçesiyle cezayı bozdu, ancak Sanık Ferhat Latife’nin SEGBİS üzerinden katıldığı duruşmaya Şeker ailesinin avukatları da katıldı.

Duruşmada savunmasını yapan Ferhat Latife, bu suçtan dolayı bir kez daha mahkeme huzuruna çıkmakta zorlandığını belirterek, “Benim akli melekelerim yerinde değil. Tanımadığım o kişi lanetlendi. bana saldırdı ve kendimi savundum.” Savunmaların ardından mahkeme heyeti, kamera görüntüleriyle yanlışlığın giderildiğini ve Adlı Tıp Kurumu’ndan alınan raporun sanığın suç ehliyetinin tamamını doğruladığını belirterek, Ferhat Saka’yı bir kez daha ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu